Go to Top

LASEROTERAPIA

 • Laser Alma Harmony XL PRO

 • iPixel - laser frakcyjny ablacyjny

 • Clear Lift - laser frakcyjny nieablacyjny

 • Laser Harmony DYE VL

 • Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

 • Laserowa redukcja przebarwień

 • Laserowe usuwanie blizn i rozstepów

 • Laserowy remodeling i lifting skóry

 • Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

 • Laser diodowy LightSheer

 • Depilacja laserowa

LASER ALMA HARMONY XL PRO

Harmony PRO – platforma laserowa najnowszej generacji, to produkt izraelskiej firmy Alma Lasers. Obsługuje różne typy zaawansowanych technologii laserowych i innych źródeł światła. Harmony PRO oferuje rozwiązanie na większość problemów estetycznych i dermatologicznych. 

To wszechstronne narzędzie, które umożliwia łączenie różnych typów laserów i technologii podczas jednej procedury zabiegowej. Techniki łączone zdecydowanie zwiększają skuteczność zabiegów. Platforma Harmony PRO to korzyść z doboru odpowiedniego lasera dostosowanego do konkretnego problemu.

Multiaplikacyjna platforma laserowa najnowszej generacji. Obsługuje różne typy laserów i innych źródeł światła takich jak: laser Er: YAG 2940 nm, Er: Glass 1540 nm, Q-Switch 1064nm i 532 nm, Nd:YAG 1064 nm, światło podczerwone NIR, IPL, UV, LED, ultradźwięki Impact i Dye Vl. 

WSKAZANIA

Harmony XL PRO ma ponad 65 wskazań potwierdzonych certyfikatem FDA. Do najważniejszych należą:

 • Resurfacing skóry: redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów
 • Zmiany pigmentacyjne
 • Melasma
 • Zmiany naczyniowe
 • Lifting skóry

 

Alma Harmony ClearLift – sposób na piękną i  młodą skórę

Laser Harmony XL ClearLift to najbardziej wszechstronny, z dostępnych na rynku, laserowy zabieg odmładzający.

Laser ClearLift działa na skórę właściwą mechanicznie, a nie jak większość laserów termicznie, co skraca czas rekonwalescencji, nie naruszając przy tym naskórka. Uszkadzając skórę , tworzy kontrolowane ogniska zapalne, które inicjują proces gojenia i rozpoczynają przebudowę skóry. Rozpoczyna się  produkcja nowego kolagenu, a skóra staje się bardziej jędrna i napięta.

Wymienne, różniące się długością końcówki, głowice umożliwiają działanie lasera na różnej głębokości skóry. Dzięki temu, w trakcie jednego zabiegu, można działać na różnych poziomach skóry w zależności od obszaru oraz indywidualnych potrzeb pacjenta.

MŁODSZA W GODZINĘ

 1. Zabieg intensywny i skuteczny w przypadku trudnych do usunięcia niedoskonałości skóry
 2. Bezpieczny dla delikatnych obszarów zabiegowych: twarz, szyja, dekolt
 3. Dotarcie do wszystkich zmian pigmentacyjnych, także u osób o ciemnej skórze
 4. Brak okresu rekonwalescencji
 5. Praktycznie bezbolesny; nie wymaga znieczulenia
 6. Bezpieczny dla wszystkich fototypów skóry
 7. Możliwy do wykonania o każdej porze roku

WSKAZANIA DO ZABIEGÓW HARMONY  CLEARLIFT:

 1. utrata jędrności skóry
 2. drobne i głębokie zmarszczki
 3. bruzdy
 4. przebarwienia, hiperpigmentacja
 5. blizny

LASER HARMONY DYE – VL

Najnowsza głowica Dye-VL jest pierwszym  wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła, emitującym światło o długości 500-600 nm, dzięki czemu likwiduje zmiany naczyniowe w sposób bezpieczniejszy i skuteczniejszy niż inne urządzenia tego typu.

Urządzenie to jest również niezwykle skuteczne w walce z przebarwieniami. Bezpieczny i inteligentny system sam rozpoznaje ilość melaniny w naskórku.   Dzięki zastosowaniu w systemie Dye – VL trzech filtrów, przepływ energii odbywa się selektywnie tylko do zmienionych komórek, omijając te zdrowe.

Wyposażenie głowicy w system chłodzenia zapewnia możliwość wykonania praktycznie bezbolesnego zabiegu, niewymagającego zastosowania znieczulenia.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, efektywny i praktycznie bezbolesny. Nie powoduje wyłączenia pacjenta z codziennej aktywności i nie wymaga okresu rekonwalescencji po zabiegu.

 

Efekty zabiegu:

Pierwsze efekty często widoczne są już po pierwszej terapii. Ilość rozszerzonych naczyń jest zdecydowanie mniejsza a rumień bledszy i mniej reaktywny. W zależności od rozległości zmian oraz obszaru ciała, może być konieczne wykonanie serii zabiegów.

 

LASEROWA REDUKCJA ZMIAN NACZYNIOWYCH

Zmiany naczyniowe, tzw. naczynka na twarzy czy na nogach, które są widoczne pod skórą, stanowią dla wielu duży problem estetyczny. Klienci często szukają skutecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych rozwiązań, ponieważ powstanie „pajączków” ma podłoże zdrowotne.

Do zmian naczyniowych zaliczamy również rumień, czyli zaczerwienienie na skórze. Z takim problemem również należy postępować ostrożnie, ponieważ z jednej strony może być niegroźnym objawem silnych emocji, a z drugiej uczuleń lub poważnych chorób.

Naszym rozwiązaniem tego typu problemów jest laser ND:YAG o długości wiązki światła 1064 nm. Działając na hemoglobinę zmienia się w ciepło, które powoduje koagulację, miejscowy stan zapalny, a w konsekwencji zrośnięcie naczyń. Po zabiegu pacjent powinien unikać słońca, stosowania leków światłouczulających oraz wysiłku fizycznego. Zabieg jest komfortowy przez zastosowanie kontaktowego systemu chłodzenia. 
Głowica o nazwie DyeVL to unikalne na rynku medycznym światło w zakresie 500-600 nm. Stanowi idealne rozwiązanie do usuwania czerwonych, powierzchniowych zmian naczyniowych takich jak teleangiektazje, pajączki. Dodatkowo zabieg, dzięki doskonałemu chłodzeniu naskórka, jest znakomicie tolerowany przez Klienta.

WSKAZANIA:

Zmiany naczyniowe – rumienie, pajączki, trądzik różowaty
Rozległe zmiany naczyniowe – naczyniaki

ZMIANY PIGMENTACYJNE SKÓRY

Nadmierna ekspozycja na działanie promieni słonecznych jest przyczyną tzw. fotostarzenia. 
Na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach oraz dłoniach powstają ciemne plamy, które nazywamy przebarwieniami. Dzięki nowoczesnej platformie Harmony i wykorzystaniu różnych głowic walka ze zmianami pigmentacyjnymi, jak również poprawa kolorytu i struktury skóry jest szybka i prosta.

Na takiego rodzaju problemy działamy głowicą iPixel Er:YAG – wytwarza ona wiązkę światła, która przenika przez naskórek oraz skórę właściwą. Zabieg z użyciem tej głowicy znacząco poprawia ogólny koloryt skóry, zmniejsza powierzchowną pigmentację oraz dodatkowo ujędrnia obszar zabiegowy. Na problemy pigmentacyjnie równie mocno polecamy lasery ClearLift oraz Q-Switch ND:YAG, który doskonale sprawdza się w leczeniu zmian pigmentacyjnych o różnym natężeniu i głębokości. Mechaniczne działanie lasera rozbija melaninę w zmianach pigmentacyjnych pozostawiając naskórek nienaruszony.

 

LASEROWE USUWANIE BLIZN I ROZSTĘPÓW

Wiele osób w młodości zmagało się z problemem, po którym do dziś mogły zostać ślady, niektórzy niestety wciąż się zmagają.

Trądzik oraz blizny potrądzikowe, to nieprzyjemne doświadczenie oraz problem estetyczny. Również w tym przypadku specjalne głowice używane z platformą Harmony pozwolą na pozbycie się niechcianego problemu. Urządzenie jest również specjalistą w redukcji blizn oraz rozstępów

Głowica iPixel Er:YAG w kontrolowany sposób uszkadza kolumnowo wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. W naturalnym procesie gojenia uszkodzone komórki zastępowane są przez nową tkankę, która doskonale redukuje blizny i rozstępy. 

REMODELING I LIFTING SKÓRY

Z wiekiem skóra traci swoją jędrność oraz blask, prowadzą do tego niedoskonałości, do których należą m.in.: głębokie i drobne zmarszczki, rozszerzone pory, bruzdy, skóra zszarzała, szorstka i chropowata. Tym wszystkim problemom można zaradzić używając wielofunkcyjnej platformy Harmony.

Doskonałym rozwiązaniem, które pomaga w zwalczaniu już istniejących problemów, a także zabezpiecza skórę przed starzeniem w przyszłości jest użycie głowic NIR (Near-Infrared), ClearLift oraz IPixel.

Głowice iPixel oraz ClearLift działają na skórę właściwą mechanicznie. Uszkadzając skórę tworzą się kontrolowane ogniska zapalne, które inicjują proces gojenia i rozpoczynają przebudowę skóry, dzięki tej metodzie czas rekonwalescencji jest skrócony. Po tych zabiegach rozpoczyna się produkcja nowego kolagenu, który sprawi że skóra będzie bardziej jędrna oraz napięta.

Zabiegi są bezpieczne dla delikatnych obszarów – twarz, szyja, dekolt oraz dla wszystkich fototypów skóry.

 

LASEROWE USUWANIE TATUAŻU

Usuwanie tatuażu Q-Switch to jedna z najnowocześniejszych metod na pozbycie się niechcianych tatuaży ze skóry. Pozwala całkowicie zapomnieć nawet o dużych i wielobarwnych tatuażach, a przy tym nie pozostawia na skórze żadnych blizn. Dlatego też z powodzeniem stosuje się go do usuwania wszelkiego rodzaju tatuaży, przebarwień czy makijażu permanentnego

Siła lasera Q-Switch tkwi w jego precyzyjnym działaniu. Nanosekundowy impuls świetlny o dużej mocy dociera do najgłębszych partii skóry, gdzie rozbija cząsteczki barwnika.

Energia wiązki skierowana jest wyłącznie w tusz, dzięki czemu pozostałe tkanki nie ulegają uszkodzeniu

LASER DIODOWY LightSheer

Laser diodowy LIGHT Sheer amerykańskiej firmy LUMENIS jest najnowocześniejszym i najskuteczniejszym urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Firma istnieje od 1966 r. i jest światowym liderem w produkcji laserów, które mają zastosowanie w medycynie i kosmetologii.

Diode Laser System posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Amerykańskie Ministerstwo ds. Żywności i Leków) respektowany na całym świecie.

Jest to najszybszy z istniejących systemów, co skraca czas zabiegu, a zarazem najmocniejszy, co pozwala na zmniejszenie liczby seansów terapeutycznych, a co za tym idzie, daje lepszy rachunek opłacalności dla pacjenta.

Usuwanie zbędnego owłosienia laserem diodowym LIGHT SHeer  jest metodą trwałą, bezpieczną, szybką i bezbolesną

Laser stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika jedynie do 2 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka potem jego stopniowy zanik i w efekcie prowadzi do utraty włosa. Odpowiednia długość wiązki światła, wydzielana przez laser pochłaniana jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Dlatego też im większy jest kontrast pomiędzy kolorem mieszka włosowego a skórą tym zabieg jest skuteczniejszy – większa ilość mieszków włosowych ulega zniszczeniu. Jeden „strzał” wiązką światła likwiduje kilkanaście i więcej włosów, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy od 9 x 9 mm. Włosy niszczy się partiami plamka po plamce.

 

 

 

DEPILACJA LASEROWA

 Kiedy stosuje się zabiegi depilacji laserowej ? 

 • w celu usunięcia włosów pojawiających się na skórze w przebiegu zaburzeń endokrynologicznych – hirsutyzm, hipertrychoza,
 • w celach kosmetycznych – wszystkie części ciała,
 • u osób, u których występują objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji, 
 • u osób ze zmianami naczyniowymi na nogach, 
 • u pacjentów z wrażliwą skórą, u których pojawia się odczyn zapalny na skórze (zaczerwienienie) po woskowaniu, goleniu bądź depilacjach chemicznych, 
 • zabiegi można wykonywać u mężczyzn w wypadku nadwrażliwości skóry po goleniu (przerzedzenie włosów), 

Wszystkie klasyczne metody depilacji (golenie, usuwanie mechaniczne, depilacja woskiem,  itp.) mają jedną cechę wspólną – nie dają trwałych efektów. Różnią się nie tylko czasem po którym włosy zaatakują ponownie, ale również tym, czy osoba poddająca się zabiegowi nacierpi się bardziej czy mniej. 
Obecnie jedyną metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe jest depilacja laserowa. Przeprowadzona przez wykwalifikowane osoby, z zastosowaniem  lasera LIGHT Sheer daje oczekiwane i  trwałe efekty.

Urządzenie LIGHT Sheer Diode Laser System posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration). FDA to amerykańska agencja rządowa wchodząca w skład departamentu zdrowia i usług społecznych; odpowiedzialna za kontrolę żywności, suplementów diety, leków, kosmetyków, urządzeń medycznych i urządzeń emitujących promieniowanie, materiałów biologicznych i produktów krwiopochodnych w USA.

Przeciwskazania do zabiegu depilacyjnego LIGHT Sheer:

 • ciąża, karmienie piersią,
 •  opalenizna (również solarium – 5 tyg. oraz samoopalacze – 2 tyg.).
 • krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem),
 •  leki światłouczulające, retinoidy,
 • zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek – przestać używać na 2 -3 tyg. przed zabiegiem),
 • depilacja woskiem i pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
 • skłonność do przebarwień,
 • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska,
 • peeling ( przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem),
 • zmiany ropne, wirusowe i bakteryjne na skórze w miejscu proponowanego zabiegu,
 • ciężkie schorzenia ogólnoustrojowe
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • zaplenia skóry,
 • ostra infekcja wirusowa,
 • opryszczka,
 • choroba nowotworowa,

 Opis postępowania przed zabiegiem LIGHT Sheer

 •  zaleca się aby pierwszy zabieg poprzedzony był konsultacją oraz wykonaniem próby laserowej.
 • przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.
 • po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (min. 4 tyg.).
 • nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.
 • nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.
 • nie wolno stosować :leków uczulających na słońce np.: antybiotyki- zabieg najwcześniej po tygodniu od zakończenia leczenia;dziurawca, nagietka (uwagi j/w);kosmetyków i leków złuszczających – min 1 tydzień przed zabiegiem;kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. min 1 miesiąc przed zabiegiem; herbatki wyszczuplającej (np. Figura 2).

Kilka wytycznych, które należy przestrzegać przed przystąpieniem do zabiegu LIGHT SHeer.

 •  Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
 • Skóra nie może być sucha, podrażniona. Przed zabiegiem stosuj krem i balsamy oraz wypij 2 litry wody mineralnej.
 • Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem.
 • Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
 • Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 • Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 • Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
 • Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji.
 • Aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu 4-6 tygodni.


Zasady postępowania po zabiegu depilacji laserowej LIGHT Sheer:

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie około mieszkowe. Bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni:

 • Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 12 tygodni, najlepiej między 6-8 tygodniem (w zależności od części ciała oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.
 •  Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie 
 • po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.
 •  Nie wolno stosować: leków uczulających na słońce,kosmetyków i leków złuszczających- min do 2 tygodnie po zabiegu,przez kilka dni po zabiegu: nie stosować mydła, spirytusu, toników i dezodorantów na bazie alkoholu, , itp.;nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu;2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub bepanten;nie wyrywać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie), można je golić,
 • Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),stosować zasypkę, krem lub maść Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen,delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w innym sposób,preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.